Inovatívne zdravotnícke pomôcky a výživové doplnky

Očianka Rostkovova a jej vplyv na oči

ocianka rostkovova a jej ucinky na oci

Očianka ( lat. Euphrasia Rostkoviana ) je známa jednoročná bylina, ktorá si postupne nachádza čoraz viac priaznivcov medzi ľuďmi s problémami očí.

Rastie bežne v Severnej Amerike ale aj Európe ( aj na Slovensku ). Liečivou je nadzemná časť rastliny. Koreňom parazituje na ostatných rastlinách ale pre jej blahodarný vplyv na zrak jej to odpustíme 😊

V tradičnej medicíne sa používa na liečbu očných ochorení, ako napr. zápal očných spojiviek a sliznice, slzenie a hnisanie očí. Okrem toho pozitívne vplýva aj na tráviaci trakt, my sa však zameriame na jej vplyv na oči.

Vňať obsahuje glykosid aukubin, trieslovinu, silicu, horčiny, flavony a iné látky, ktoré svojim pozitívnym účinkom pomáhajú vašim očiam.

Jej účinky poznali už v starovekom Ríme a Egypte najmä na liečbu očných ochorení, hroziacej slepoty, vredov na viečkach či vnútri očí a pri drobných očných poraneniach.

Okrem tradičnej medicíny sa jej venujú aj vedci. V roku 2000 vyšla štúdia, ktorá skúmala vplyv očianky na problémy s očami so sľubnými výsledkami.

V štúdii bolo 65 ľudí s konjunktivitídou (zápalové ochorenie postihujúce očnú spojivku) liečených očnými kvapkami obsahujúcimi očianku, ktoré sa podávali jeden až päťkrát denne.

ocne kvapky ocuvers lipostamin

Pri kontrolných vyšetreniach vykonaných 7 a 14 dní po začatí liečby bolo pozorované úplné uzdravenie u 53 pacientov. Ďalších 11 pacientov uviedlo jasné zlepšenie symptómov, ako je začervenanie, opuch a pálenie.

V tejto bylinke sú prítomné fytonutrienty, ktoré môžu zmierniť príznaky nepohodlia v očiach. Aukubín nachádzajúci sa v očianke má protizápalové účinky, upokojuje unavené a zapálené oči, zatiaľ čo taníny pôsobia ako adstringenty (topikum proti opuchu), ktoré pomáhajú vysušovať sekréty a zmierňujú zápaly slizníc. To je užitočné najmä pri konjunktivitíde alebo zápale očných viečok.

Flavonoid kvercetín, ktorý sa tiež nachádza v byline, môže prospievať príznakom sennej nádchy (najmä výtok z očí). Predpokladá sa, že znižuje alergickú reakciu inhibíciou uvoľňovania histamínov.

Očianka je účinná aj proti zápalu mazových žliaz v očnom viečku. Obsahuje kyselinu kávovú, ktorej antiseptický účinok bude pôsobiť v boji proti infekcii.

Predpokladá sa, že antioxidačné vlastnosti tejto byliny môžu pomôcť oku absorbovať viac vitamínu A a vitamínu C a obsahuje minerály; zinok, meď a selén, ktoré všetky pomáhajú chrániť pred šedým zákalom.

V našej ponuke nájdete jedinečné nemecké kvapky Ocuvers Lipostamin, ktoré okrem výťažku z očianky obsahuje aj výťažky z slamienky a kapár. Výhodou týchto kvapiek je aj forma podania – sú v spreji a tam sú vhodné aj pre deti, ktoré sa často bránia kvapkaniu do oka.

Prihláste sa na odber noviniek

Záleží nám na ochrane vašich údajov. Prečítajte si naše Zásady ochrany osobných údajov.

lunamedic

Firma lunomedic, s.r.o. sa zaoberá predajom inovatívnych zdravotníckych pomôcok a výživových doplnkov od renomovaných slovenských a zahraničných výrobcov, ktoré sú vyrábané za prísnych kritérií. V produktoch sú používané tie najkvalitnejšie extrakty surovín, čím chceme zabezpečiť maximálnu kvalitu pre Vás.

Kontaktné údaje

© 2023 lunomedic.sk | Všetky práva vyhradené