Inovatívne zdravotnícke pomôcky a výživové doplnky

+421 908 963 918     office@lunomedic.sk    

Tekutá forma vitamínu – aké sú výhody?

Tekutá forma vitamínu – aké sú výhody?

Prijímať vitamíny môžete rôznymi spôsobmi. Mimo príjmu v strave je najbežnejšia forma v tabletách alebo v tzv. šumákoch. Tieto výrobky sú tu už roky a ľudia si na ne zvykli. Menej častým príjmom je žilové podávanie, ktoré sa podáva po väčšej fyzickej záťaži ( napr. beh, posilňovanie, namáhavá fyzická práca…).

Na trhu sa objavili vitamíny, ktoré sa prijímajú v tekutej forme – resp. vo forme gélu. Jedná sa o tzv. lipozomálne vitamíny. Aj keď názov je pre bežného človeka stále pomerne neznámy, rýchlo táto skupina vitamínov naberá na popularite. Nie je to samozrejme pre „výstrelok“ vo forme gélu. Ten má svoje obrovské opodstatnenie. Tieto vitamíny zdobí niečo iné – tým je úspešnosť vstrebania.

Klasické Céčka a Déčka vo forme tabliet alebo prášku majú účinnosť približne 20%. To znamená, že zvyšných 80% telo odvedie močením preč. V domnení, že ste si dali odporúčanú dennú dávku vitamínu ste ho ale prijali možno pätinu. Vaše telo tak nie je dostatočne posilnené a nepodporuje sa dostatočne imunitný systém, či celkové fungovanie organizmu.

Podávanie vitamínu do žily je so vstrebateľnosťou na tom o niečo lepšie. Štúdie uvádzajú, že úspešnosť vstrebania dosahuje 80%. Pri takomto podaní ale musíte často za injekciou cestovať, čím strácate čas a peniaze a povedzme si otvorene – vpich ihlou nie je pre mnohých ľudí ničím príjemným.

Vstrebateľnosť lipozomálnych vitamínov je až 90%. A tu sa dostávame k odpovedi, prečo práve tekutina.

ÚČINNOSŤ JEDNOTLIVÝCH FORIEM PRÍJMU VITAMÍNOV DO TELA

Vitamíny vo všeobecnosti sú rozpustné vo vode alebo oleji. Lipozómy v tekutine obalia vitamín a po prehĺtaní sa okamžite vstrebávajú cez lymfatický systém priamo do krvného riečišťa.

Lipozóm potrebuje práve tekutinu na svoju efektívnu prácu prenosu vitamínu.
Nespornou výhodou je, že nemusíte so sebou nosiť fľašku s vodou na zapíjanie. Vrecúško stačí jednoducho otvoriť a vypiť. Jedno vrecúško = 1 deň. Je spratné, zmestí sa aj do peňaženky, takže na víkend na chatu alebo na túru nemusíte so sebou brať celé balenie.

O ďalších výhodách lipozomálnych vitamínov D ( Vita-D-lip ) sa dozviete aj v našom blogu „Aký je rozdiel medzi klasickým a lipozomálnym vitamínom“.

Pripravili sme si pre vás aj balíčky vitamínov pre celú rodinu na jeden mesiac, či lipozomálne vitamínové balíčky pre športovcov. Podporte svoju imunitu skutočne efektívne.

26. apríla 2021 Blog , , , ,
3% zľava
Žiadna výhra
Skús šťastie nabudúce
2% zľava
2€ zľava
3% zľava
3€ zľava
Dnes nemáš štastie
Dnes je to bez výhry
Propomucil v spreji ZADARMO
1% zľava
Unlucky
Zatoč si kolesom a vyhraj!
Zadaj svoj email a zatoč si kolesom. Vytoč si zľavu na svoj nákup za jediný email
Pravidlá:
  • Môžeš zatočiť len raz
  • Kupóny sú platné pri nákupe nad 30 € na našom eshope