Inovatívne zdravotnícke pomôcky a výživové doplnky

Prečo je potrebný vitamín C počas leta?

Vitamín C je najbežnejším z vitamínov ale zároveň zohráva mimoriadnu úlohu pri správnom fungovaní tela. Počas letných mesiacov môže mať človek pocit, že s množstvom skonzumovanej zeleniny a ovocia je hladina vitamínu C v krvi dostačujúca. Je to ale skutočne tak?

 

Ako pomáha vitamín C telu počas letných mesiacov?

Britská odborníčka na výživu Jacqueline Newsonová vo svojom článku prináša menej známe výhody tohto vitamínu a hovorí o najlepšom spôsobe, ako ho dostať do vašich buniek.

Je všeobecne známe, že vitamín C pôsobí ako silný antioxidant a bojuje proti poškodeniu buniek vplyvom UV žiarenia zo slnka, ktorému sme počas leta vystavovaní najviac.

Tento šikovný antioxidant má tiež schopnosť regenerovať ďalšie antioxidanty, ako je napríklad vitamín E, a dodáva pokožke ďalšiu ochranu.

Účinky vitamínu C oceníte aj pri úpale, alebo v prípade, že vaše telo sa stane cieľovou stanicou pre komáre a iný bodavý hmyz. Navyše tento vitamín pomáha pri tvorbe kolagénu v pokožke, čím ju opäť posilníte voči účinkom slnečného žiarenia.

Toto sú všetko dôvody, prečo by ste nemali prísun vitamínu C nemali podceniť ani v letných mesiacoch. Máte ho ale dostatok?

V lete telo spotrebuje veľké množstvo vitamínu C práve pri tvorbe kolegénu, či ochrane pokožky.

Problém ale nastáva v čase zvýšenej fyzickej aktivity. Počas horúcich dní je aj obyčajná prechádzka alebo ľahký jogging spúšťačom potenia. Keď k tomu pripočítame namáhavejšiu fyzickú aktivitu ako beh, posilňovanie alebo turistiku, strata vitamínu v tele sa znásobuje a jeho hladina v tele môže výrazne klesnúť.

Okrem tohto vitamínu stráca telo aj rôzne soli a minerálne prvky. To všetko môže viesť k horšej regenerácii po fyzickom výkone ( a potení ).

Aké je riešenie?

Čoraz väčšiu popularitu u nás naberajú tzv. lipozomálne vitamíny, ktoré vďaka svojej inovatívnej schopnosti udržania sa v tele minimalizujú riziko nízkej hladiny vitamínu v tele.

Je dokázané, že lipozomálne vitamíny C vydržia v krvi až 2x dlhšie a ich koncentrácia v tele je o 70% vyššia ako napr. pri tabletkovej forme. Vstrebateľnosť tejto formy užitia je až 90%. Céčko v prášku má napríklad vstrebateľnosť len 20%.

Prihláste sa na odber noviniek

Záleží nám na ochrane vašich údajov. Prečítajte si naše Zásady ochrany osobných údajov.

lunamedic

Firma lunomedic, s.r.o. sa zaoberá predajom inovatívnych zdravotníckych pomôcok a výživových doplnkov od renomovaných slovenských a zahraničných výrobcov, ktoré sú vyrábané za prísnych kritérií. V produktoch sú používané tie najkvalitnejšie extrakty surovín, čím chceme zabezpečiť maximálnu kvalitu pre Vás.

Kontaktné údaje

© 2023 lunomedic.sk | Všetky práva vyhradené