Inovatívne zdravotnícke pomôcky a výživové doplnky

Aké sú účinky hlivy ustricovej na zdravie?

Hliva je mimoriadne populárna v gastronómii pri príprave perkeltov, polievok, cestovín alebo praženice. Sú známe svojimi pôsobivými vlastnosťami podporujúcimi zdravie a obsahujú množstvo účinných zlúčenín. Okrem toho sú súčasťou tradičných medicín už po stáročia.

Huba je doslova nabitá vlákninou, vitamínmi, minerálmi a stopovými prvkami. Pre svoj nízky obsah sacharidov sú vhodné aj pre ľudí držiacich diéty.

Hliva sa považuje za skvelý antioxidant, ktorý pomáha chrániť bunky vášho tela pred oxidačným stresom. Obsahuje aj vzácne fenolové zlúčeniny – kyselinu galovú, kyslinu chlorogénovú a naringenín, ktoré sú silnými antioxidantami.

V roku 2007 prebehol pokus na laboratórnych potkanoch, ktorým podávali do stravy hlivu. Okrem zníženia hladiny antioxidantov bolo zaujímavé, že klesli aj zápalové markery u starších potkanov.

Neskoršie štúdie preukázali zníženie poškodenie pečene toxickými látkami či zabránenie oxidácii „zlého“ cholesterolu. pravdepodobne vďaka aminokyseline ergotioneín.

Hliva ustricová môže podporovať zdravie srdca znížením rizikových faktorov srdcových chorôb, ako je vysoký cholesterol a vysoký krvný tlak. Huba má obzvlášť vysoký obsah niekoľkých zlúčenín, ktoré prospievajú zdraviu srdca, vrátane vlákniny nazývanej beta-glukán.

Beta-glukány sú fermentované črevnými baktériami a produkujú mastné kyseliny s krátkym reťazcom, ktoré môžu pomôcť znížiť produkciu cholesterolu vo vašom tele.

V jednej štúdii sa zistilo, že hliva pomohla znížiť hladinu cukru v krvi, triglyceridov, krvného tlaku a inzulínu, čo všetko môže znížiť riziko srdcových chorôb.

Štúdia z roku 2007 na 30 ľuďoch s cukrovkou 2. typu zistila, že konzumácia 150 gramov hlivy denne počas 1 týždňa znížila hladinu cukru v krvi nalačno o 22 % a po jedle v priemere o 23 %.

Za týmto úspechom stojí vysoká koncentrácia betaglukánov, pretože tento typ vlákniny spomaľuje trávenie a vstrebávanie sacharidov.

 

hliva ustricová

 

Okrem toho sa huby vyznačuje silnými antivírusovými a antibakteriálnymi účinkami. Štúdia na 41 ľuďoch zistila, že v porovnaní s placebom denné užívanie doplnku extraktu z hlivy ustricovej zvýšilo imunitný systém aktiváciou interferónu-γ (IFN-γ), molekuly, ktorá hrá rozhodujúcu úlohu pri ochrane pred infekciou.

Skúma sa úloha hlivy v jej boji s nádorovými ochoreniami. Na zvieratách sú výsledky už preukázané, ale štúdia na ľuďoch zatiaľ chýba. Predmetom výskumu je aj vplyv na zdravie čriev a chudnutie.

Hliva má hojné zastúpenie zdraviuprospešných prvkov ako zinok, selén, železo, bór, jód, proteíny, kyselina listová, olejová, palmitová a vitamíny skupiny B,C a K.

Produktom s výťažkom hlivy ustricovej v našej ponuke je VitaglucanVitaglucan sirup. Dodávateľ, ktorý pre nás tento produkt vyrába má patentovanú licenciu na extrakciu betaglukánu. Vďaka technológii, ktorú používa pri extrakcii účinných látok, sa dodržuje maximálna teplota 50 °C, čo pomáha uchovávať kvalitu týchto látok.

Vyskúšajte slovenský výrobok VitaglucanVitaglucan Sirup pre deti a podporte tak svoju imunitu.

Prihláste sa na odber noviniek

Záleží nám na ochrane vašich údajov. Prečítajte si naše Zásady ochrany osobných údajov.

lunamedic

Firma lunomedic, s.r.o. sa zaoberá predajom inovatívnych zdravotníckych pomôcok a výživových doplnkov od renomovaných slovenských a zahraničných výrobcov, ktoré sú vyrábané za prísnych kritérií. V produktoch sú používané tie najkvalitnejšie extrakty surovín, čím chceme zabezpečiť maximálnu kvalitu pre Vás.

Kontaktné údaje

© 2023 lunomedic.sk | Všetky práva vyhradené