Inovatívne zdravotnícke pomôcky a výživové doplnky

Prečo sú účinné injekcie do kolena s hyaluronátom sodným?

Možno je vaša bolesť kolena horšia, keď sa ráno zobudíte a začínate sa hýbať. Alebo možno na konci dňa vaše kolená kričia po úľave. Bez ohľadu na vaše nepríjemné skúsenosti s bolesťou kolien, vieme, že chcete účinnú úľavu hneď teraz.

Jedným z mnohých dostupných spôsobov liečby sú injekcie na báze kyseliny hyalurónovej resp. hyaluronátu sodného. Sú ale užitočné a účinné pri všetkých typoch bolesti kolena?

Kyselina hyaluronová vs. hyaluronát sodný

Často sa stretávame s oboma pojmami. Zjednodušene – hyaluronát sodný je v podstate soľ kyseliny hyalurónovej. Kyselina je ale chemicky nestála, preto sa v drvivej väčšine prípravkov a liečiv používa stabilnejší hyaluronát sodný.

Kyselina hyalurónová je látka podobná gélu, ktorá sa prirodzene vyskytuje v našom tele. Je súčasťou synoviálnej výstelky, ktorá pokrýva všetky kĺby. Je prítomná aj na koži a v očiach. Pomáha telu udržať vlhkosť a zostať lubrikované.

Kyselina hyalurónová a kĺby

V kolenách a ostatných kĺboch ​​poskytuje kyselina hyalurónová odpruženie a lubrikáciu. Vaše kĺby sú chránené a môžu sa hladko pohybovať, keď natiahnete alebo ohnete koleno, či kĺb vo všeobecnosti. Avšak stavy, ako je osteoartritída , opotrebúvajú vašu chrupavku a synoviálnu výstelku, čo vedie k zápalu a bolesti.

Je kyselina hyalurónová všeliek?

Žiaľ nie, ideálne riešenie zatiaľ nebolo vynájdené. Injekcie do kolena nevyriešia všetku bolesť kĺbov. Injekcie však môžu byť mimoriadne účinné pri osteoartróze. Injekcie kyseliny hyalurónovej dopĺňajú výstelku vašich kolien a veľkých kĺbov, čo môže poskytnúť úľavu od bolesti až na dobu šesť mesiacov.

Je potrebné si uvedomiť, že kyselina neregeneruje poškodené tkanivo, takže nie je tak účinná napr. pri pretrhnutých väzoch alebo trhlinách.

Každý reaguje na injekcie kyseliny hyalurónovej trochu inak. Môžete mať takmer okamžitú úľavu alebo môže trvať niekoľko týždňov, kým zápal a bolesť v kolenách ustúpia. Čoskoro zistíte, že sa môžete pohybovať ľahšie a bez bolesti. Všetko je ale závislé od aktuálneho stavu a chronickosti problému.

Väčšina pacientov má úľavu od bolesti 4-6 mesiacov. Vpichy injekcie kyseliny hyalurónovej môžete absolvovať približne každého pol roka. Mnohí pacienti zisťujú, že injekcie poskytujú dostatočnú úľavu, že môžu oddialiť alebo sa dokonca vyhnúť operácii náhrady kolena.

Prihláste sa na odber noviniek

Záleží nám na ochrane vašich údajov. Prečítajte si naše Zásady ochrany osobných údajov.

lunamedic

Firma lunomedic, s.r.o. sa zaoberá predajom inovatívnych zdravotníckych pomôcok a výživových doplnkov od renomovaných slovenských a zahraničných výrobcov, ktoré sú vyrábané za prísnych kritérií. V produktoch sú používané tie najkvalitnejšie extrakty surovín, čím chceme zabezpečiť maximálnu kvalitu pre Vás.

Kontaktné údaje

© 2023 lunomedic.sk | Všetky práva vyhradené